Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

BankKart Genç Kredi Kartı (ve Banka Kartı DETAYLARI)

Ziraat Bankası BankKart Genç kart ve kredi kartı için; başvurusu, limit, şifre alma, faiz oranları ve kapatma gibi bütün detayları sizler için oluşturduk. Bütün detaylar maddeler halinde yazımızda yer almaktadır. Şimdi Bank Kart Combo kredi kartı ve Genç BankKart banka kartının özelliklerini inceleyip sıkça sorulan sorular ile bütün soruların cevabını vereceğiz. Öncelikle bu kartları almak için 18 ile 26 yaş arasında olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bilgilendirme: Yazımızda diğer bankalara ait öğrenci kartları ve kredi kartları ile ilgili bilgilendirmelerde verilmiştir.

BankKart Genç Kart ve Kredi Kartının Özellikleri (Önemli)

BankKart Genç Banka kartına ait bütün detaylar burada yer almaktadır. Kredi kartına ait özellikleri aşağıdaki başlık altından inceleyebilirsiniz.

 1. Genç BankKart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Genç Bank Kart başvurusunu bir çok farklı yol ie yapabilmeniz mümkündür. SMS ile başvuru yapmak için GENC BANKKART yazarak 4747’ye mesaj göndermeniz yeterlidir. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri üzerinden veya İnternet Şubesi üzerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

 2. Genç BankKart Şifre Oluşturma Nasıl Yapılır?

  Şifre oluşturma işlemi yine; müşteri hizmetleri, şubeler, internet bankacılığı vs SMS ile yapılabilmektedir. SMS ile şifre oluşturmak için: SIFRE yazıp sonrasında “Kartınızın son 6 hanesini, Doğum Yerinizi, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodunu” yazarak 4747‘ye mesaj gönderiniz.

 3. BankKart Genç Şifremi Unuttum Nasıl Yenilerim?

  Yapmanız gereken banka müşteri hizmetlerini aramak veya kullanıyorsanız Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden hemen şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

 4. Banka Kartımın Kredi Kartı Özelliğini Nasıl Açabilirim?

  2015 yılından önce almış olduğunuz bir banka kartına sahipseniz şubeye giderek kredi kartı özelliğini aktif ettirebilirsiniz.

 5. Bankkart Genç ile Alışveriş Yapabilir Miyim?

  Dünyanın her ülkesinde sadece kart şifreni kullanarak tıpkı kredi kartı gibi her yerde alışveriş yapabilirsiniz. Kartın kredi kartı özelliğini açtıktan sonra hem banka kartı hem kredi kartı olarak kullanabilirsiniz.

 6. Alışverişlerde Banka Kartı veya Kredi Kartını Nasıl Seçeceğim?

  ATM veya POS işlemlerinizde sunulan menüde; kredi kartı veya banka kartı olarak kullanma seçeneği sunulmaktadır. Bu şekilde istediğiniz özellikte kullanabilirsiniz.

 7. BankKart Genç Kartımı İnternet Alışverişi İçin Kullanabilir Miyim?

  Aşağıdaki görselde gördüğünüz üzere; kartın ön yüzünde banka numarası, arka yüzünde ise kredi kartı numarası bulunmaktadır.Ziraat Bankası Genç BankKart Kredi Kartı 2019

 8. Bu Kart İle Temassız Alışveriş Yapmak Mümkün Mü?

  Evet, 90 TL’ye kadar yaptığınız alışverişlerinizde temassız ödeme özelliğinden yararlanarak alışveriş yapabilirsiniz. Şifre girmeden hızlı alışveriş işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 9. Genç BankKartım Kayboldu veya Çalındı, Ne Yapmalıyım?

  0850 258 00 00 müşteri hizmetlerini aramanız halinde anında kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz.

 10. Başka Öğrenci Kredi Kartı Alabilir Miyim?

  Üniversite öğrencisi olduğunuz sürede bütün bankaların öğrenci kredi kartlarından yararlanabilirsiniz. Diğer bankaların kartları için Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar sayfasına gidiniz.

 11. Öneri: Eğitim Kredisi Veren Bankalar Var Mı?

  Eğitimleriniz için harcayabileceğiniz kredilere Öğrenciye Kredi Veren Bankalar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ziraat Ganç BankKart Harçlık Avans Özellikleri

Masrafsız ve faizsiz olarak kullanabileceğiniz avanslardır. Harçlık avans ürününün özelliklerinden yararlanmak için KYK’dan burs/öğrenim kredisi almanız gerekmektedir. Unutmamanız gereken önemli detay ise bu harçlık avansı sadece alışverişlerde kullanabilmenizdir. Harçlık avans özelliklerinden sadece BankKart Genç sahibi öğrenciler kullanabilmektedir. Hala BankKart genç sahibi olmayan öğrencilerimiz yukarıdaki maddelerde bahsettiğimiz başvuru yollarından anında kart talebinde bulunabilirler. BankKart sahibi olup da hala harçlık avanas alamıyorsanız şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz. Üniversiteden mezun olduktan sonra harçlık avans kullanamazsınız.

Ziraat Bankası BankKart Genç Kredi Kartı Özellikleri

Ziraat Bankası BankKart Genç kredi kartı başvurusu için yukarıda bahsettiğimiz SMS yolunu veya müşteri hizmetleri yolunu deneyebilirsiniz. Kredi kartınız ile yaptığınız her alışverişlerde Combo Lira kazanırsınız. Combo Karta ait web sitesi üzerinden düzenlenen kampanyalara katılabilir ve birbirinden cazip indirimlerden yararlanabilirsiniz. Kazandığınız puanlar ile üye iş yerlerinden dilediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz. Üstelik bu öğrenci kredi kartı yıllık ücret alınmadan, aidatsız olarak verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Recep Aktaş dedi ki:

  Kredi kartı eski dönemdeki harcamalarımı nasıl öğrenebilirim