Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Akbank Müşteri Hizmetleri Numarası ve Direk Bağlanma Yöntemleri

Bankacılık ile ilgili bir işlemi çağrı merkezi aracılığıyla hızlıca halletmek istediğiniz zaman karşınıza çıkan en büyük engellerden birisi şüphesiz ki telesekreterin dakikalar süren menü yönlendirmeleridir. Akbank da hem sesli yanıt sistemi hem de tuşlamalı menü ile çağrı merkezi hizmeti veren bankalardan biridir. Dolayısıyla tuşlamalı menüden işlem yapmak isteyen vatandaşlar, hangi tuşlara basmaları gerektiğini bilmediklerinde uzun süreler boyunca telesekreteri dinlemek durumunda kalabiliyorlar. Akbank müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra ilgili menüye ya da Akbank müşteri temsilcisine bağlanmak için gerekli tuşlamaları bilirseniz saniyeler içinde işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Akbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank müşteri hizmetleri 444-25-25 ve 0850-222-25-25 numaralı iletişim hatları üzerinden hizmet verir. Dolayısıyla Akbank müşteri temsilcisi ile iletişime geçmek ya da başka bir işlem yapmak için ilk olarak bu numaralardan birini aramanız gerekir. İki numara da benzer şekilde faaliyet gösterdiği için hangisini aradığınız bir önem teşkil etmez.

Akbank çağrı merkezi sizi ilk olarak sesli yanıt sistemine aktarır ve telesekreter yapmak istediğiniz işlemi sesli olarak söylemenizi ister. Eğer cevap vermezseniz bir süre sonra tuşlamalı menüye aktarılır ve işlemlerinizi tuşlama yaparak sürdürebilirsiniz.

 • Kayıp ve çalıntı kart ya da şüpheli işlemlerle ilgili Akbank müşteri temsilcisine direk bağlanmak için çağrı merkezini aradıktan sonra 6’yı tuşlayabilirsiniz.
 • Bankacılık işlemleri ile ilgili Akbank müşteri hizmetleri direk bağlanma tuşlaması sırasıyla 2-0 şeklindedir.
 • Kredi kartı ya da banka kartı şifre işlemleri için müşteri temsilcisine bağlanmak isterseniz 3’ü tuşlayın. Kart bilgilerinizi girerek ya da bir süre bekleyerek çağrı merkezi yetkilisi ile görüşmeye başlayabilirsiniz.

Kayıp ve çalıntı kart ya da şüpheli işlem bildirimi gibi durumlar dışında işlemlerinize hızlı devam edebilmek için sistem sizden müşteri numarası, kredi kartı numarası ya da T.C. kimlik numarası talep edebilir. Bu talebi duyduğunuzda ilgili bilgileri girerseniz daha hızlı şekilde işlem yapabilirsiniz.

Akbank Müşteri Hizmetleri Numarasından Hangi İşlem Nasıl Yapılır?

Akbank müşteri hizmetleri 2019

Akbank çağrı merkezinden kredi kartı işlemleri nasıl yapılır?

Kredi kartı işlemleri için banka sizden şifresini bildiğiniz bir kart numarasının son dört hanesini ve kredi kartı şifresini talep edebilir. Bu tuşlamaları yaptıktan sonra kredi kartlarınız ile ilgili Akbank müşteri hizmetleri aracılığıyla işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

 • Kredi kartı bilgilerinizi dinlemek için Akbank müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra sırasıyla 1-1 şeklinde tuşlama yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı borcu ödemesiyle ilgili Akbank müşteri hizmetleri direk bağlanma işlemi için önce 1’e, sonra 2’ye basabilirsiniz.
 • Taksitli avans, hızlı para ve taksit isteği için Akbank müşteri temsilcisine bağlanmak isterseniz sırasıyla 1’e ve 3’e basabilirsiniz.
 • Uçuş hattı ve diğer işlemler için Akbank müşteri hizmetlerine kısayoldan bağlanmak için önce 1’i, sonra 4’ü tuşlayın.

Akbank müşteri hizmetlerinden bankacılık işlemleri nasıl yapılır?

 • Mevduat işlemleri için Akbank müşteri hizmetleri 444-25-25 hattını aradıktan sonra sırsıyla 2’ye ve 1’e basabilirsiniz. Bu tuşlamayı yaptıktan sonra aktarılacağınız bölümden vadeli ve vadesiz mevduat hesabı açma ya da kapatma, vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarınızın bakiyesini öğrenme, vadeli hesaplarınızın vadesine kalan günü sorgulama, mevduat hesaplarınız arasında para transferi yapma gibi çeşitli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yatırım işlemleriyle ilgili Akbank müşteri temsilcisine bağlanmak için çağrı merkezi numarasını arayıp tuşlamalı menüye geçtikten sonra arka arkaya iki defa 2’yi tuşlamanız gerekir.
 • Akbank çağrı merkezinden para transferi yapmak ya da fatura ödemek için sırasıyla 2’ye ve 3’e basabilirsiniz. Bu tuşlamayı yapıp ilgili bölümdeki Akbank müşteri temsilcisine direk bağlanma hakkını elde ettikten sonra diğer hesaplara havale ya da EFT yapabilir, adınıza yapılan para transferleri hakkında bilgi alabilir, geleceğe yönelik transfer talimatı oluşturabilirsiniz. Ayrıca elektrik, su, doğalgaz, internet, telefon gibi çeşitli faturalarınızın ödenmesi ile ilgili talimatları da bu bölümden vermeniz mümkündür.
 • Hisse senedi işlemleri için Akbank müşteri hizmetlerine kısayoldan bağlanmak isterseniz sırasıyla 2’yi ve 4’ü tuşlamanız gerekir. Bu menüden hisse senedi alım ve satım işlemleri başta olmak üzere pek çok konuda destek alabilirsiniz.
 • Bankacılık işlemleri ile ilgili her türlü konuda müşteri temsilcisine bağlanıp destek almak isterseniz Akbank müşteri hizmetleri direk bağlanma kısayol tuşlaması 2-0 şeklindedir.

Akbank iletişim hattından kredi ve banka kartı şifre işlemleri nasıl yapılır?

 • Akbank çağrı merkezini aradıktan sonra kredi kartı ve banka kartı şifreleriyle ilgili işlem yapmak için önce 3’ü tuşlamanız gerekir. 3’ü tuşladıktan sonra telesekreter sizden hakkında işlem yapmak istediğiniz kartın üzerindeki 16 haneli numarayı girmenizi ister. Bu numaraları yazdıktan sonra kredi kartınızın arkasında yazan üç haneli güvenlik kodunu girmeniz gerekir.
 • İlgili tuşlamaları yaptıktan sonra kredi kartınız ya da banka kartınız için şifre oluşturma ya da şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz.
 • Eğer hiçbir şekilde kart numarası ya da güvenlik numarası tuşlamazsanız ya da yanlış tuşlama yaparsanız bir süre bekledikten sonra Akbank müşteri temsilcisine direk bağlanma şansına sahip olursunuz fakat Akbank müşteri hizmetleri politikası gereği temsilci girmediğiniz ya da yanlış girdiğiniz kart bilgilerini sizden talep edebilecektir.

Akbank müşteri hizmetleri numarasından başvuru işlemleri nasıl yapılır?

 • Akbank Kredi Kartı Başvurusu yapmak için sırasıyla 4’ü ve 1’i tuşlamanız gerekir. Bu bölüm sayesinde geçmişte yaptığınız Kredi Kartı Başvurusu ya da başvuruları hakkında da bilgi alabilirsiniz.
 • Bireysel kredi başvuruları ile ilgili Akbank müşteri hizmetleri direk bağlanma işlemi için önce 4’e, sonra 2’ye basmanız gerekir. Bu tuşlara bastıktan sonra direkt kredi, ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi finansman türleri ile ilgili bilgi alabilir ve başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Sigorta başvurusu yapmak üzere Akbank müşteri temsilcisine direk bağlanma işlemi için sırasıyla 4’ü ve 3’ü tuşlayabilirsiniz.

Akbank müşteri temsilcisiyle internet şifre ve destek işlemleri nasıl yapılır?

 • Akbank İnternet Bankacılığı ile ilgili şifre oluşturma, şifre yenileme işlemleri ve teknik konularda destek almak için sırasıyla 5’i ve 1’i tuşlamanız gerekir. Bu bölümden Akbank internet bankacılığına girişte ya da bu hizmet aracılığıyla yapılan işlemler esnasında yaşanan sorunlara dair teknik destek hizmeti verilir.
 • Akbank’ın mobil uygulamalarıyla ilgili şifre işlemleri ve destek hizmeti için ise sırasıyla 5’i ve 2’yi tuşlamak yeterli olacaktır. Bu tuşları yaptıktan sonra ilgili alandaki Akbank müşteri hizmetlerine kısayoldan bağlanma şansına sahip olursunuz.

Akbank POS destek hattından hangi işlem nasıl yapılır?

 • Akbank POS Destek Hattı numarası 444-28-28’dir. POS destek kapsamında üye iş yeri ve provizyon işlemleri için öncelikle bu numarayı aramanız gerekir.
 • Provizyon işlemleri ile ilgili Akbank müşteri hizmetleri direk bağlanma için numarayı aradıktan sonra 1’i tuşlayın.
 • Bu alanla ilgili teknik destek ve sarf malzemesi talebiyle ilgili Akbank müşteri temsilcisine bağlanmak için 2’yi tuşlayın.
 • Akbank’ın POS hizmeti alan üye iş yerlerine sunduğu kampanya ve çalışma şartlarını öğrenmek için 3’e basabilirsiniz.
 • Mutabakat, gün sonu işlemleri ve rapor talepleri için Akbank müşteri hizmetlerine kısayoldan bağlanmak için 4’ü tuşlayın.
 • Diğer üye iş yeri işlemleri için ise 5’i tuşlamanız gerekir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. berna altuğ dedi ki:

  merhaba berna altuğ kredi kartımı iptal ettirdim üyelik aidatının iptal edilmesini rica ederim

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Berna Hanım,

   Yazımızda bahsettiğimiz yollar ile bağlantı kurarak, yardım talebinizi bankaya bildirmeniz gerekiyor. Sitemiz resmi internet sitesi değildir. Teşekkürle.

 2. serfinaz dedi ki:

  Ben bankaya ait numaramı değiştirmek istiyorum. Kartım iptal oldu ve internet bankacılığı şifrem gelmemektedir. Teşekkürler..

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Serfinaz Hanım,
   Yüksek ihtimalle Akbank numara değişikliği müşteri hizmetleri üzerinden yapılamamakta, şubeler üzerinden yapılmakta. Bu yüzden şubeye gitmenizi öneririz.

 3. TANER dedi ki:

  Akşam olunca kontör yüklemesi veya başka işlem neden yapılmıyor

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Taner Bey, mesai saatleri içerisinde deneyiniz.

 4. Ayhan dedi ki:

  İhtiyaç kredisi çekmek için başvuruda bulunmak istiyorum. Teşekkürler.

  1. Gürkan Polat dedi ki:

   Ayhan Bey,
   Akbank müşteri hizmetleri üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranları için Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları sayfasına gidebilirsiniz.

 5. Selçuk temel dedi ki:

  Ben yurtdışı na para yolladım geri gelir mi

 6. Osman dedi ki:

  Müşteri hizmetlerine bağlanamıyorum bu nasıl bir sistem

 7. Bestami dedi ki:

  Müşteri temsilcisine bağlanmak çok zor bugün bir aradım 17 dk ses kaydı dinlettirdiler bağlanmadı yarım saat sonra tekrar aradım 23 dk yine müzik dinledim garanti bankasını arıyorum 3 dk içinde görüşüyorum Akbank bankası müşteri temsilcisinde çok gerive başarısız