Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Akbank İnternet Bankacılığı (Akbank Direkt Şifre Alma, Hesap Açma)

Akbank internet bankacılığı şifre alma; Akbank direkt hesap açma ve şifre yenileme gibi işlemleri detaylı ve güvenli bir şekilde uygulayabileceğiniz adımları tek tek anlattık. Akbank direk internet bankacılığı ile anında havale/EFT, kredi kartı başvurusu, vadeli hesap başvurusu veya kredi başvurusu gibi bir çok özelliği kullanabilirsiniz. Akbank direkt şifre alma işlemi için banka müşterisi olmanız yeterlidir.

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma ve Yeni Hesap Oluşturma

Akbank internet bankacılığı şifre alma işlemi için buradaki(internetsubesi.akbank.com) adrese tıklayarak giriniz. Sonrasında ekranın alt bölümünde bulunan şifre al butonuna tıklayınız. Şifre alma işlemi 4 aşamadan oluşmaktadır.

Akbank internet şubesi şifre yenileme 2019, Akbank internet bankacılığı
Akbank internet şubesi şifre yenileme
  1. Kişisel bilgilerinizin istendiği TC kimlik numaranız ve Anne kızlık soyadı ile ilgili bir takım sorular ve kart bilgilerinizin sorulduğu alanla bulunmakta.
  2. Akabinde yönlendirildiğiniz menüde kartınıza ait şifre girişi yapacaksınız.
  3. Sonrasında onay için telefonunuza Cep Şifre gelecektir.
  4. Sonuç sayfasına ulaştığınız zamanda ise şifre belirleme işlemi yapmanız istenmekte.

Yaptığınız bu işlemler için site üzerinde bulunan sanal klavyeyi kullanınız. Hala Akbank internet şubesi hesabınız yoksa Google Play Akbank Direkt veya İOS Akbank Direkt uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Hakkında Önemli Bilgilendirme!

Akbank internet bankacılığı şifre alma veya hesap açma işlemleri için banka size asla mail göndermez. Gönderilen mailler Phishing (Olta) saldırısı ile kişisel bilgilerini çalmayı hedeflemektedir. Özellikle kart şifreleriniz, doğum yılınız gibi kritik öneme sahip bilgilerinizi öğrenmek adına atılan maillerdir. Bankalar bu gibi yollarla müşterilerinin kişisel bilgilerini veya şifrelerini istemezler. Hatta bankalar telefon bankacılığında müşteri temsilcisi ile konuşurken bile şifrelerinizi istemezler. Şifre işlemi internet bankacılığı girişlerinde ve telefon bankacılığı işlemlerinde sadece sistem tarafından tuşlanması istenir. Banka çalışanına dahi banka şifrenizi vermeyiniz.

Akbank internet bankacılığı açma işlemini sadece kurumun resmi web sitesi üzerinden yapmaya özen gösterin. Kuruma ait resmi web sitesinin adresi akbank.com.tr’dir. “Buradan girin” veya “şifrenizi buraya girin” gibi bilgiler isteyen farklı web siteleri üzerinden kesinlikle giriş yapmayınız.

Akbank Direk Uygulaması Tanıtımı İçin Aşağıdaki Videoyu İzleyebilirsiniz.

Akbank Cep Şifre Nedir?

Akbank internet bankacılığı işlemlerinizde sık sık kullanılan SMS ile onay sistemidir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi şifre alma ve bütün giriş işlemlerinizde Cep Şifre istenmektedir. EFT/Havale ve diğer bir kaç bankacılık işlemlerinizde yine Cep Şifre onayı istenecektir. Bu sebeple banka sistemine kayıtlı numaranızın güncel olmasına özen gösteriniz. Bir önceki yazımızda Vakıfbank internet bankacılığı şifre alma işlemlerini aktardık.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.