Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Akbank İban Sorgulama (Hesaplama ve Öğrenme)

Akbank İBAN sorgulama ve öğrenme işlemi için resmi web sitesi üzerinden yapmanız gereken işlemleri anlatacağız. İBAN öğrenmek istiyorum diyen kullanıcılarımız için oluşturduğumuz tarifi uygulamanız yeterlidir. Akbank‘tan başka bir bankaya para gönderimi için İBAN numarasının olması şarttır. Toplam 16 haneden oluşmaktadır.

Öncelikle; Akbank İBAN İle Yapacağınız İşlemler;

  • Akbank Direkt üzerinden EFT/Havele İşlemleri
  • Akbank Şubelerinden EFT/Havale İşlemleri
  • Telefon Şubesi üzerinden EFT/Havale İşlemleri yapılabilmektedir.
  • Ayrıca bankaya ait gönderim saatleri ve EFT ücretleri için EFT Saatleri sayfasına da bakabilirsiniz.

Akbank İBAN Sorgulama Sayfası ve Hızlı Öğrenme

  • Adrese (akbank.com.tr) tıklayarak giriş yapınız. Akabinde açılan sayfa üzerinden iki işlem yapabileceğiniz bir seçenek sunulacaktır. (Aşağıdaki görselde görebilirsiniz.)
  • Sonrasında banka kartını aldığınız şubeye ait kodu giriniz.
  • Şube kodunu bilmeyen kişiler https://www.akbank.com/tr-tr/hizmetler/Sayfalar/akbank-sube-ve-atm.aspx sayfasına girerek banka şubesinin kodunu bulabilirler.
  • Sonrasında banka hesap kartı üzerinde yazan hesap numaranızı giriniz. (7 haneli)
  • İşlem sonrasında Hesapla butonuna basarak İBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.
Akbank İBAN Öğrenme ve Hesap Numarası Sorgulama 2019

Akbank İBAN Öğrenme ve Hesap Numarası Sorgulama

İBAN Numarasından Hesap Öğrenme İşlemi

İban numarası girerek hesap numarasını öğrenme işlemi de aynı sayfa üzerinden yapılabilmektedir. Yapmanız gereken yukarıda verdiğimiz adrese girmek ve akabinde “IBAN Doğrulama” butonuna tıklamanızdır. Sonrasında yapacağınız işlem çok basit. Elinizde bulunan İBAN numarasını ekrana yapıştırarak yine “Sorgula” butonuna basabilirsiniz. Hesaba ait bütün bilgiler çözümlenmiş olacaktır. Açılan ekranda şube kodunuzu ve hesap numaranızı göreceksiniz.

İBAN Numarası Nedir ve Neden Gereklidir?

International Bank Account Number isminin kısaltılmış şeklidir. 33 ülkede bankalar arası işlem için kullanılan bir sistemdir. Avrupa birliği düzenlemeleri neticesinde bankalar arası para transferlerinin daha kolay ve hızlı bir şekilde olması için düzenlenmiştir. Her ülkenin farklı IBAN nuamra kombinasyonu olduğu gibi ülkemizde de farklılık göstermektedir. Türkiye de İBAN numarasında bulunan rakam sayısı 26 olduğu için hatalı para gönderme işlemleri neredeyse yok denecek kadar azalmıştır. Konu hakkındaki sorularınız için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.