Kredi Hibe Destek Sitesi | İhtiyaç Kredileri, Konut Kredileri ve Hibe Destek Haberleri

Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri 2020 [EN GÜNCEL]

Akbank EFT saatleri kaça kadar? Sorusunun yanıtı kadar EFT yaptığınız platform üzerinden kesilen tutar da çok önemli olmaktadır. Yazımızda bankaların Akbank eft işlemleri ile ilgili saat sınırları ve bankaların eft saatleri ile ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

2020 Akbank EFT Saatleri Kaça Kadar?

BankalarEFT Saatleri
Akbank EFT Saati09:00 – 17:15
Ziraat Bankası EFT Saati 08:30 – 17:00
Halkbank EFT Saati
08:00 – 16:30
Vakıfbank EFT Saatleri 09:00 – 17:15
İş Bankası EFT Saatleri 08:30 – 17:00

Bütün liste için EFT Saatleri sayfasına gidebilirsiniz.

Akbank EFT Ücretleri Değişmektedir!

Bildiğiniz gibi bankalar arası Elektrikli Fon Transfer işlemi olarak bilinen EFT işleminin ücreti değişiklik göstermektedir. Para gönderme işleminin yapıldığı platforma göre değişiklikler söz konusu olmaktadır. Akbank EFT ücretleri tabloda gördüğünüz gibi kesintiler oluşturmaktadır. Akbank EFT saatleri içerisinde yapacağınız gönderim işlemleri ücretleri aşağıdaki gibi ve ücretlere BSMV dahildir.

EFT Yapacağınız SeçeneklerAsgari TutarAzami Tutar
Şubeden Hesaptan75 TL750 TL
Nakit Gönderilen EFT75 TL750 TL
İsme Gelen EFT Ödemesi75 TL750 TL
Akbank İnternet Bankacılığı (Akbank Direkt)6.75 TL20 TL
İnternet Bankacılığı Geç EFT9.50 TL20 TL
ATM’den Başka Banka Kredi Kartı Borç Ödeme18 TL18 TL
Akbank Müşteri Hizmetleri EFT60 TL60 TL
Müşteri Hizmetlerinden Başka Banka Kredi Kartı Borç Ödeme60 TL60 TL
ATM’den Geç EFT Gönderme
20 TL20 TL
ATM’den İleri Vadeli EFT18 TL18 TL
Şubeden Geç EFT100 TL780 TL
İnternet Bankacılığı Havale3 TL3 TL

Hafta Sonu Akbank EFT Saatleri Nedir?

Elektronik Fon Transferi işlemleri 1992 yılında uygulanmaya başlanmıştır. EFT bankalar arası para aktarımı sağlayan bir sistem olarak bilinmektedir. EFT işlemi sadece hafta içi bankaların belirlediği saat aralıklarında yapılabilmektedir. Bu nedenden ötürü Akbank hesabınızdan hafta sonu EFT işlemi yapılamamaktadır. Hafta sonu yapılan EFT işlemine ait transferler haftanın ilk günü ve mesai saatleri içerisinde belirlediğiniz hesaba aktarılmaktadır. Hafta sonu para gönderme işlemi sadece bankanın kendi bünyesinde ki müşterileri arasında yapılabilmektedir. Banka içerisinde yapılan transfer işlemine ise Havale denilmekte ve günün her saati anında para gönderme işlemi yapabilmektesiniz.

Akbank Hesabımdan Yaptığım EFT’yi Nasıl İptal Edebilirim?

Yaptığınız EFT işleminde isim yanlışlığı nedeni ile gönderdiğiniz EFT’ler bir süre sonra hesabınıza iade edilmektedir. Fakat kendi istediğiniz ile yaptığınız EFT işlemini iptal etmenin bir yolu bulunmaktadır. Yapılan EFT işleminin onaylanmamış olması gerekiyor. Yapılan EFT işlemleri banka genel müdürlüğü onayının ardından karşı banka hesabına aktarılmaktadır. Bu aktarım işleminin onaylanmasından önce internet bankacılığı üzerinden iptal durumu söz konusu olabilir.

Hafta sonu yapılan EFT işlemlerinin iptali ise daha kolaydır. Zira hafta sonu eft işlemi yapılamadığı için işleminiz bekletilmektedir. Bekletilen işlemi internet bankacılığı üzerinden iptal edebilirsiniz.

EFT ile Havale Arasındaki Fark Nedir?

  • Para transferinden ücret kesen diğer tüm bankalarda olduğu gibi Akbank’ta da EFT, havaleden daha pahalı bir işlemdir.
  • Havale 7 gün 24 saat yapılabilirken EFT yalnızca iş günleri ve mesai saatleri içerisinde yapılabilir.
  • Havale yoluyla yapılan para transferi, aynı bankada yer alan hesaplar arasında gerçekleşirken EFT yoluyla yapılan transferlerde bankalar arası işlem söz konusudur.
  • Havale işlemleri birkaç dakika içerisinde gerçekleşirken EFT işlemleri sonrasında paranın karşı tarafa ulaşması zaman zaman 30 dakikaya kadar sürebilir. Bunun nedeni paranın çıktığı banka, transfere aracı olan banka ve alıcı banka arasında işlem gerçekleşmesidir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.